O autorach

Witajcie,

prowadzimy Kancelarię Adwokacką specjalizującą się w postępowaniach karnych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak również w postępowaniu sądowym.

Nasz zespół tworzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk oraz Adwokat Agnieszka Rzeszut.

Prowadzimy Kancelarię Adwokacką w:

 • Warszawie przy ul. Rymanowskiej 5 (kontakt: tel. 697 053 659 oraz 502 879 552, mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl,  lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 • Łodzi przy ul. Sienkiewicza 59 (kontakt: tel. 502 879 549 mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pllokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 • Krakowie przy ul. ks. bp. Władysława Bandurskiego 66 lok. 5 (kontakt: tel. 502 879 577, 697 053 659, mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 • Wrocławiu przy ul. Rynek 7 (kontakt: tel. 502 879 549 oraz mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 • Poznaniu przy ul. Mostowej 27 (kontakt: tel. 502 879 549 oraz mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 • Gdańsku przy ul. Czopowej 14/20 (kontakt: tel. 502 879 549 oraz mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

 

Nasz zespół:

Adwokat Mariusz Stelmaszczyk
Mariusz_Stelmaszczyk_s

Nazywam się Mariusz Stelmaszczyk. Mam 39 lat i jestem adwokatem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie w sprawach o wypadki drogowe oraz w dochodzeniu od zakładów ubezpieczeń wypłaty odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza,  w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, a także podczas praktyki adwokackiej.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 oraz 502 879 552
Kontakt mailowy: 

 biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Agnieszka Rzeszut
Agnieszka_Rzeszut

Nazywam się Agnieszka Rzeszut i jestem adwokatem. Przez cały okres aplikacji współpracowałam z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach o dochodzenie zadośćuczynienia oraz odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 oraz 502 879 552
Kontakt mailowy:

rzeszut@adwokat-stelmaszczyk.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • Poleć
 • LinkedIn

8 odpowiedzi na „O autorach

 1. Wiola pisze:

  Witam. Mój przyjaciel w minioną sobotę został aresztowany za posiadanie i handel narkotyków (marihuana) około 1 kg znaleziono u niego w domu , pokazał miejsce gdzie znajdowały się narkotyki. Przesiedział na dołku 72h . Po czym przewieziono go do aresztu śledczego na 3 miesięczną sankcję. Przyjaciel nie był karany. Czy jest taka możliwość,że po sankcji wyjdzie na wolność i kara będzie w zawiasach? Proszę o szybką wiadomośc. Pozdrawiam !

  • Podstawową przesłanką do warunkowego zawieszenia kary jest przyjęcie przez Sąd pozytywnej prognozy społeczno-kryminologicznej wobec skazanego oraz przekonanie, że kara w takiej postaci osiągnie cele oczekiwane wobec sprawcy, a w szczególności zapobiegnie powrotowi przez niego do przestępstwa.
   Skoro Pana przyjaciel nie był dotychczas karany , istnieje możliwość, iż kara będzie warunkowo zawieszona.

 2. Wiktoria pisze:

  Witam. Mój chłopak został zatrzymany, podejrzany o przestępstwo z art. 286 KK. 9 grudnia kończy się 3miesięczna sankcja. Powodem zatrzymania była nagrana rozmowa telefoniczna przez poszkodowanego. Z powodu niepewności czy rozmowa ta jest dowodem w sprawie postanowiono przeprowadzić ekspertyzę. U mojego chłopaka nie znaleziono żadnych dowodów. Czy z powodu opóźnienia ekspertyzy mogą przedłużyć chłopakowi sankcję?

  • Za każdym razem, Prokurator wnioskując do Sądu o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego powyżej 3 miesięcy, powinien wskazać Sądowi:
   1)jakie jeszcze istotne czynności procesowe trzeba przeprowadzić
   2 )czemu nie można ich było przeprowadzić dotychczas
   3) dlaczego w trakcie planowanych czynności procesowych koniczne jest dalsze tymczasowe aresztowanie podejrzaneg
   Jeżeli Prokurator nie wykaże choć jednej z tych okoliczności, wówczas Sąd powinien odmówić przedłużenia tymczasowego aresztowania podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym.

 3. Angel pisze:

  Witam mój brat miał wyrok do odsiadki przyszedł mu bilet ale się nie stawił ukrywał się przez 6 miesięcy po tym czasie przyjechała po niego policja ze znowu coś przeskrobal i tym razem udało im się go złapać. Obecnie znajduje się w areszcie śledczym we Wrocławiu na Świebodzkiej.. Moje pytanie jest takie czy on jest już zkazana i czy mogę bez zgody sądu się z nim zobaczyć? Proszę p odpowiedz.

  • Szanowna Pani,
   Jeżeli Pani brat jest tymczasowo aresztowany musi Pani wystąpić o zgodę do sądu na widzenie z nim. Jeżeli natomiast Pani brat odbywa kare pozbawienia wolności taka zgoda nie jest konieczna i może Pani zobaczyć się z bratem w Zakładzie Karnym w dniu wyznaczone na widzenia.
   Dni, w które może się Pani zobaczyć ze skazanym są podane na stronie Zakładu Karnego, najczęściej w zakładce „regulamin”.

 4. taka jedna pisze:

  Witam serdecznie. Piszę do Państwa w sprawie znajomej dziewczyny która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Otóż, w poniedziałek zatrzymano jej chłopaka. Okazuje się, że nie stawił się na sprawie o pobicie i dlatego podczas rutynowej kontroli drogowej został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Dziewczyna została sama z maleńkim dzieckiem. On jest a w zasadzie był jedynym żywicielem rodziny. Niestety na wsparcie kogokolwiek z rodziny jej czy jego nie mogą liczyć. Z tego co mi wiadomo rozprawa ma się odbyć dopiero 21 czerwca. Co możemy zrobić żeby to jakoś przyspieszyć? Bardzo proszę o jakąkolwiek informację w tej sprawie.

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, niestety w polskich realiach termin rozprawy w ciągu 1 miesiąca od zatrzymania i aresztowania osoby oskarżonej o przestępstwo to szybkie tempo i nie da się go skrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + 8 =